Yurtdışında Okumak, Yurtdışı Eğitim, Yurtdışı Yüksek Lisans

Yurtdışında Okumak, Yurtdışı Eğitim, Yurtdışı Yüksek Lisans

Yurtdışı Çalışma ve Yurt Dışında Çalışmak

Yurtdışında Okumak, Yurtdışı Eğitim, Yurtdışı Yüksek Lisans

Türkiye’de üniversite ve dil okullarının durumu dünya standartlarının altında olması ve iş ararken mezun olduğunuz okul ve dil bilginiz ön plana alındığında herkes yurtdışında okumak, yurtdışında eğitim almak istemektedir.

Yurtdışında okumak isteyenler en çok şu sorular kafasına takılmaktadır; Yurtdışı dil eğitimi nasıl alınır? Yurtdışı yüksek lisans nasıl yapılır? Yurtdışı dil okulları listesi? Yurtdışı eğitim. Yurtdışında üniversite okumak nasıl?

Eskiden yurt dışında okumak denilince herkesin aklına yurtdışında üniversite okumak veya yurtdışında yüksek lisans yapmak gelmekteydi. Ancak günümüzde Türkiye’deki okulları teknik ve akademik olarak yetersiz bulan gerek öğrenciler gerekse aileler artık yurtdışında lise okumak hatta yurtdışında ilköğretim okumak olarak da bir arayış içerisindeler.

Üniversite okumak isteyen gençler ve aileleri ileride üniversite mezunu işsiz bireyler olma korkusudur. Hatta bu korku üniversite okumaktansa iş garantisi olacak 2 yıllık meslek yüksekokulu mezunu olmak daha iyi olarak görmektedirler. Türkiye’deki işsizlik istatistiklerine bakıldığında her dört işsiz iş arayan vatandaştan biri üniversite okumuş biridir. İşsiz üniversitelerin mezun olduğu alanlar genellikle gazetecilik, bilgisayar ve sanat gibi bölümler başı çekmektedir. Hal böyleyken iş arama konusunda ilk kriterlerden biri yurtdışında üniversite okumak ve yurtdışında eğitim almak olarak ön plana çıkmaktadır.

Yurtdışında üniversite okumak veya yüksek lisans yapmak isteyenler genellikle okulların teknik ve akademik kadroları bakımından Amerika, İngiltere ve Avrupa ülkelerini tercih etmektedirler.

Yurtdışı Dil Okulları

Türkiye’de elinizi nereye sallarsanız orada bir dil kursunu görürsünüz. Herkes bir hevesle bir dil kursuna kayıt yaptırıyor ancak bir süre sonra eğitimlerden sıkılarak eğitimleri yarıda bırakıyor. Bu kursları bitirenler ise aldıkları eğitimle bir yerde işe başvuru yapmaya gittiğinde yetersiz görülmektedir. Bu açıdan bakıldığı zaman en iyi dil eğitim direk kaynağından almak en doğru seçim olmaktadır. Aynı zamanda öğrendiğiniz dil bilginizi yurtdışında her gün pratik yapma imkanınız da olacaktır. Yurtdışı dil okulları işte tam burada devreye girmektedir. Yurtdışındaki birçok üniversite sürekli eğitim merkezleri kapsamında dil okulu oluşturmaktadır.  Yurtdışı dil okulu olarak bir yurtdışındaki üniversitede eğitim alırsınız hem de bu üniversitenin dil sertifikasına sahip olursunuz. Yurtdışı dil okulu sertifikanız olduğu zaman cv’nize ekleyebileceğiniz muazzam bir tecrübeniz olmakta ve kariyeriniz için hayatınızın her döneminde bir kozunuz olacaktır. Çalışma hayatında bunun önemini her zaman görebileceksiniz.

Yurtdışında Üniversite Okumak

Yurtdışında üniversite okumak için her sene binlerce kişi yurtdışında eğitim için bir sürü araştırma yapmakta ve üniversiteler hakkında bilgi almak istemektedirler. Yurtdışında eğitim veren kurumlar hakkında gerek internette gerekse telefonla bilgi alınmaktadır ancak yurtdışında üniversite okumak isteyenler ve aileler üniversitelerle yüz yüze görüşüp kafalarındaki soru işaretlerini gidermek istemektedir. Bunun için Türkiye’de her sene IEFT Yurt dışı Eğitim Fuarları düzenlenmektedir. Bu fuarlar yurtdışında eğitim almak isteyen kişiler için bulunmaz bir imkandır. Bu fuarlarda üniversitelerin yetkilileri ile yüz yüze konuşup bütün sorularınızı yanıt bulabilirsiniz. Hatta bu fuarlarda eğitim kurumlarında okuyan öğrencilerinde getirmektedir, direk orda yaşayan öğrencilerinden de birinci ağızdan bilgi alabilirsiniz. Ayrıca websitemizde yurtdışındaki dil okulları ve üniversiter hakkında bir çok yazı bulabilirsiniz.

Yüksek Öğretim Kurumu yurtdışında eğitim almak isteyenlere sağladığı destek gençleri ve aileleri yurtdışında üniversite okumak konusunda heveslendirmektedir. Yüksek Öğretim Kurumu Türkiye’de bir bölümde iki yıl okuduktan sonra diğer iki yılını yurtdışındaki bir üniversitede tamamlamasına imkan vermektedir. Üniversite okuyanlar bu sayede iki diploma sahibi olmakta ve ileride iş ararken aranan kişiler arasında yer almaktadırlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir